Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янському стартували «Дні сталої енергії»

2 жовтня у виконкомі Кам’янської міської ради відбулося урочисте відкриття загальноміського заходу «Дні сталої енергії».

«Цим заходом ми хочемо підвищити поінформованість місцевих громад про сучасні способи ощадного використання енергії. Наше завдання – допомогти масовому споживачу позбутися ілюзій і згубних стереотипів, запропонувавши йому практичні методи ефективного використання енергії», – сказав головуючий на засіданні перший заступник міського голови Олександр Чернишов.

Він нагадав, що 2015 року місто приєдналося до Європейської ініціативи «Угода мерів», яка об’єднує більше 7 тисяч міст Європи та України з метою підвищення енергоефективності, нарощування використання відновлюваних джерел енергії на своїх територіях та скорочення викидів вуглекислого газу. Одним із положень Угоди мерів і є проведення «Днів сталої енергії».

Олександр Чернишов запропонував усім присутнім – працівникам виконавчих органів міської ради, адміністрацій районів, комунальних підприємств та закладів міста – переглянути презентаційний відеоролик про досягнення Кам`янського у сфері енергоефективності та енергозбереження.

Зокрема, завдяки співпраці міста із міжнародними організаціями вдалося втілити в життя кілька важливих проектів. Це відновлення зовнішнього освітлення мостового переходу через річку Дніпро із використанням енергозберігаючих технологій, реконструкція будівель амбулаторії Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 та середньої школи №37. За рахунок власних коштів оновлено освітлення спортивних залів в 42 школах, встановлено сонячні колектори для підігріву води у ДЮСШ №1 та ДНЗ №7 «Пролісок». Крім цього, у найближчих планах міської влади – залучення інвестицій для комплексної модернізації системи теплопостачання міста та реконструкції будівель низки навчальних і медичних закладів, реконструкція системи освітлення міста.

Олександр Чернишов запевнив, що міська влада й надалі активно працюватиме над впровадженням енергоощадних проектів, та запросив усіх завітати на подальші заходи «Днів сталої енергії».

В рамках проведення «Днів сталої енергії» в місті відбудуться наступні заходи.

04 жовтня буде проведено два тематичних семінари з питань реалізації енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках для ОСББ, ЖБК
та з питань належної підготовки бюджетних закладів до роботи в умовах осінньо-зимового періоду.

06 жовтня на майдані Петра Калнишевського будуть проведені виставково-інформаційні заходи: експозиції енергозберігаючої продукції та технологій товаровиробників, суб’єктів оптової та роздрібної торгівлі, інформаційні виставки з питань охорони навколишнього середовища та пільгового кредитування банківськими установами енергозберігаючих заходів.

Протягом тижня з 02 по 06 жовтня у місті будуть проходити «Дні відкритих дверей», тематичні цикли уроків, семінари у навчальних закладах міста, екоквести та вікторини тощо.

Учасникам заходів інформаційні матеріали з питань підвищення енергоефективності, переможці вікторин та змагань будуть нагороджені тематичною енергозберігаючою продукцією.