Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Про виконання заходів щодо запобігання проявам тероризму

Створено: 2017-01-18 13:22:28Оновлено: 2017-01-18 13:45:39

На виконання розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 22.07.2014 №Р-422/0/3-14 «Про план заходів щодо запобігання на території Дніпропетровської області проявам тероризму» було видано розпорядження міського голови від 17.09.2014 №175-р «Про проведення заходів щодо запобігання на території міста Дніпродзержинськ проявам тероризму» (зі змінами).

З метою протидії екстремізму та сепаратизму на території обслуговування Кам’янського відділу поліції, припинення діяльності організованих груп та злочинних організацій, а також незаконних збройних формувань, які дестабілізують соціально-політичну ситуацію на території обслуговування та в державі в цілому, на виконання заходів щодо покращення стану роботи з протидії незаконним збройним формуванням, попередження, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних з проявами тероризму, сепаратизму, екстремізму, а також з метою вироблення єдиних заходів, єдиного алгоритму дій та системної взаємодії для досягнення визначених цілей і завдань, керівним складом Кам’янського відділу поліції розроблений план заходів та забезпечено його виконання в повному обсязі.

Керівним складом Кам’янського відділу поліції постійно вивчався стан криміногенної обстановки, вживався комплекс заходів щодо попередження фактів екстремізму, сепаратизму та тероризму, виявлення протиправної діяльності злочинних груп, незаконних збройних формувань, які дестабілізують соціально – політичну ситуацію в регіоні.

У результаті проведених заходів за поточний рік підрозділами Кам’янського відділу поліції виявлено 34 факти незаконного обігу зброї, 26
з яких вогнепальної, відомості по кожному внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань (по місту 30, з яких 24 вогнепальної).

Дозвільною системою портягом звітного періоду проводились перевірки суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана із торгівлею зброєю невійськового призначення та боєприпасів до неї. На території міста розташовано 2 спеціалізованих магазина по торгівлі зброєю невійськового призначення та боєприпасів до неї (ТОВ ДІО Трейдер - Інтернаціонал» спец. магазин «Ведмідь» та приватне підприємство «Агроекспорт» спец. магазин «Бекас») грубих порушень правил дозвільної системи не встановлено. З метою забезпечення належного контролю за використанням зареєстрованої зброї, недопущення фактів використання її у злочинних цілях, попередження надзвичайних подій зі зброєю силами інспекторів поліції, працівників дозвільної системи, здійснюються перевірки власників зареєстрованої зброї на предмет дотримання ними встановлених правил зберігання зброї. Особлива увага приділяється виявленню власників, які порушили встановлені строки перереєстрації належної їм зброї, систематично зловживають спиртними напоями, наркотичними засобами, порушують громадський порядок, схильні до скоєння злочинів, насильства в сім’ї, сімейних бешкетників, які конфліктують
з односельцями та сусідами

Станом на 16.12.2016 року власників зброї та спецзасобів, які притягнуті до відповідальності за вчинення насильства в сім’ї, не зареєстровано.

Постійно перевірялись 9 готелів та 4 міні-ринки розташовані на території міста на предмет встановлення осіб, які здійснюють публічні заклики щодо вчинення дій спрямованих на розкол територіальної цілісності, а також посягають на порушення державного устрою України.

Керівники міні–ринків та житлово-комунальних підприємств попереджувались про необхідність проведення роз’яснювальної роботи серед працівників зазначених підприємств (техніки, майстри, двірники, працівники ринків та орендодавці та інші) та мешканців щодо негайного інформування поліції у разі надходження інформації про осіб, які мають сепаратистські наміри, висловлюють відповідні заклики, підбурюють населення, а також про осіб та груп осіб, які прибувають на тимчасове помешкання з інших міст, насамперед з північно-східного регіону.

Під час відпрацювання юридичних осіб, діяльність яких пов’язана з наданням послуг, щодо друку та розмноження поліграфічної продукції щодо наявності виконання замовлень на друкування продукції (ТОВ «Центр Поліграфії», ОКП «Дніпродзержинська друкарня», ФОП «Литвиненко О.В.» та ФОП «Литвиненко О.С.», ПП «Гілком», фактів виконання замовлень на друкування продукції, що містить заклики та агітацію щодо вступу до незаконних збройних формувань або дій екстремістського характеру встановлено не було.

Керівники та працівники друкарень попереджувались про необхідність негайного інформування Кам’янського відділу поліції у разі надходження інформації про осіб, які мають сепаратистські наміри, висловлюють відповідні заклики, підбурюють населення, а також у разі надходження замовлень на друк продукції що містить заклики до екстремістського та сепаратистського характеру.

Здійснювались заходи щодо перевірки 23 благодійних фондів зареєстрованих у місті на предмет оренди у фізичних та юридичних осіб приміщень, для надання тимчасового помешкання вихідцям з Донецької, Луганської областей та АР Крим, які можуть бути причетними до протиправної діяльності незаконних збройних формувань, здійснення агітації екстремістського і сепаратистського характеру.

Інспекторами патрульної служби Кам’янського відділу поліції здійснювались перевірки рейсових автобусів, маршрут, яких пролягає через м. Кам’янське (особлива увага приділялась рейсам із східних регіонів), про результати перевірок доповідалось керівництву Кам’янського відділу поліції.

Постійно перевірялись 42 автостоянки м. Кам’янського на предмет встановлення осіб, які здійснюють публічні заклики щодо вчинення дій спрямованих на розкол територіальної цілісності, недоторканності, обороноздатності країни, а також посягають на порушення державного устрою та порядку, встановлених Конституцією України. Під час бесід приділялась увага на отримання інформації стосовно вищезазначених осіб. Керівники автостоянок попереджувались про необхідність проведення роз’яснювальної роботи серед працівників та автовласників щодо негайного інформування поліції у разі надходження інформації про осіб, які мають сепаратистські наміри, висловлюють відповідні заклики, підбурюють населення. А також про осіб та груп осіб, які прибувають на тимчасове мешкання з інших міст, насамперед з північно-східного регіону.

Особовий склад Кам’янського відділу поліції, який задіяний за наглядом за дорожнім рухом здійснював перевірки вантажних транспортних засобів. Під час перевірки особлива увага приділялась тентованим транспортними засобам, які можуть використовуватися для перевезення озброєних людей або зброї.

Постійно проводились перевірки гаражних кооперативів на предмет встановлення транспортних засобів з номерними знаками східних областей та подальшим відпрацюванням їх водіїв. На маршрутах патрулювання перевіряються водії та пасажири транспортних засобів із номерними знаками східних областей.

Керівництвом Кам’янського відділу поліції при проведенні щоденних інструктажів нарядів, що несуть спільну службу з громадським формуванням «Алабай», здійснювалось націлення кожного працівника на отримання інформації стосовно осіб, які мають намір або вже організовують незаконні озброєні формування та приймають у них участь для захоплення адміністративних будівель, входять до складу організованих злочинних угрупувань, впливають на оперативну обстановку в місті.

Також в ході проведення звітів перед населенням, трудовими колективами та на зборах територіальних громад, громадянам було роз’яснено про необхідність повідомлення до органів поліції інформації, що стосується підозрілих осіб, без уваги залишених підозрілих пакунків, валіз, предметів. Постійно проводилась робота, щодо встановлення осіб, організацій та рухів, причетних до організації масових безладів, захоплення адміністративних будівель, пропаганди сепаратизму, екстремізму, закликів до дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

З боку керівництва Кам’янського відділу поліції вживався комплекс заходів попереджувальної та профілактичної направленості на підконтрольних об’єктах із відомчою вогнепальною зброєю та вибуховими матеріалами. Так, на території м. Кам’янське розташовано 4 об’єкта із відомчою вогнепальною зброєю та боєприпасами до неї, де зберігається та використовується 62 одиниця зброї, 1 об’єкт зі зброєю, що експонується, де на зберіганні перебуває 59 од. такої зброї та один витратний склад вибухових матеріалів.

Під час проведення у поточному році загальної інвентаризації зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів на об’єктах дозвільної системи фактів нестач, втрат і надлишків підконтрольних предметів та речовин не виявлено.

Відповідальні особи на даних об’єктах дозвільної системи попереджувались щодо посилення режиму охорони об’єктів та чіткого дотримання порядку обліку, зберігання, використання зброї і вибухових матеріалів.

В ході зустрічей з 8 відповідальними особами об’єктів дозвільної системи додатково повідомлено про криміногенну ситуацію в місті, а також про наявність чисельних випадків прояву сепаратизму, екстремізму та тероризму в державі, насамперед в її південно-східній частині.

Також на виконання вищевказаних розпорядчих актів, виконавчими органами міської ради вживались наступні заходи:

- проводились інструктивні заняття для відповідальних чергових про дії
у разі виявлення предметів, що викликають підозру, при прийомі телефонних повідомлень з погрозами терористичного характеру, про правила поводження з письмовими анонімними матеріалами та про дії у разі вибуху;

- систематично здійснювався огляд приміщень адміністративних будівель виконавчих органів міської ради, перевірялась робота засобів зв’язку;

- у приміщенні будівлі міської ради розміщено пам’ятку про першочергові дії посадових осіб у разі отриманні інформації про вчинення або загрозу вчинення терористичного акту.

Протягом року в приміщенні управління транспортної інфраструктури та зв’язку міської ради було проведено 8 нарад з перевізниками міста (КП «Трамвай», ТОВ «Інтерспецмаркет», ТОВ «Юнік, ТОВ «Імперіал», ПП «Експрес-2001», ПП «Матеріал Сервіс»), одним з обговорених питань було проведення інформаційно - роз’яснювальної та профілактичної роботи з працівниками та водіями автотранспортних підприємств, які обслуговують міські автобусні маршрути загального користування, щодо запобігання терористичної діяльності, у тому числі забезпечення своєчасного виявлення та недопущення провозу заборонених в обороті предметів. На підприємства транспорту для водіїв кожного транспортного засобу надано «Пам’ятку для населення щодо першочергових дій у разі виявлення або застосування вибухових пристроїв на транспорті, та на зупинках».

Архівним управлінням систематично проводились додаткові інструктажі щодо дій у разі отримання інформації про вчинення або загрозу вчинення терористичного акту та надзвичайних ситуацій», щомісячно проводились технічні обстеження охоронної та пожежної сигналізацій. Інструкція про заходи пожежної безпеки у службових приміщеннях та план евакуації, узгоджений з начальником управління з надзвичайних ситуацій, розміщені у доступному місці на кожному поверсі будинку. Будівля архівного управління обладнана окремо охоронною та окремо пожежною сигналізаціями з виведенням їх на пульт. З охоронним підприємством ТОВ «РІВ Егрегор» та міським пожежним ДП «Пультом-1» укладено відповідні договори на обслуговування. Щомісяця проводились технічні обстеження охоронної та пожежної сигналізацій, результати заносились в журнали спостережень.

Адміністраціями закладів освіти, культури та спорту міста систематично проводилась роз’яснювальна робота з вихованцями, учнями, працівниками навчальних закладів та батьківською громадськістю за участю співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та правоохоронних органів, учасників бойових дій у зоні АТО, волонтерів щодо правил поведінки
у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, у тому числі замаскованих під них речей, а саме: авторучок, міні-магнітофонів, мобільних телефонів, іграшок тощо, надання медичної допомоги. Щоденно перевірялись приміщення (території) навчальних закладів для виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів а також заходи щодо посилення контролю
за перебуванням на території навчальних закладів (особливо у приміщеннях) осіб, які не задіяні в проведенні навчально-виховного процесу, посилено контроль за недопущенням внесення до приміщень навчальних закладів вибухонебезпечних та інших предметів, що можуть становити загрозу здоров’ю і життю дітей та працівників.

З метою забезпечення охоронних заходів та безпеки під час навчально-виховного процесу в усіх закладах освіти міста запроваджений пропускний режим з дотриманням вимог чинного законодавства.

У квітні – травні 2016 року було проведено навчання учасників навчально-виховного процесу з питань цивільного захисту: в дошкільних навчальних закладах «Тиждень безпеки дитини», в загальноосвітніх навчальних закладах «День цивільного захисту».

Педагогічні працівники здійснювали індивідуальну роз'яснювальну роботу з учнями та батьками щодо завчасного інформування працівників правоохоронних органів про можливі факти вчинення протиправних акцій (дій), спрямованих на зрив навчального процесу. Дане питання розглядалось на нарадах педагогічних працівників, класних годинах, засіданнях органів шкільного самоврядування, батьківських зборах тощо.

Напередодні проведення свята «Останнього дзвоника», урочистих вечорів, випускних ранків в дошкільних навчальних закладах затверджені Пам’ятки першочергових дій працівників освітніх установ і розроблені антитерористичні заходи щодо запобігання проявам тероризму. Департаментом з гуманітарних питань міської ради надавались методичні рекомендації керівникам загальноосвітніх та дошкільних закладів з даного питання.

Департаментом охорони здоров’я та соціальної політики міської ради
у 2016 році проведені наступні заходи :

- проведено 18 спеціальних об’єктових тренувань та 36 протипожежних тренувань, на яких відпрацьовувались питання дій органів управління та сил цивільного захисту у разі виникнення надзвичайних ситуацій, в тому числі і пов’язаних з вчиненням терористичних актів;

- прийнято участь міською спеціалізованою медичною службою цивільного захисту в командно-штабних навчаннях в квітні місяці 2016 року
у місті Дніпро за темою «Дії спеціалізованої медичної служби цивільного захисту у разі вчинення терористичного акту в метрополітені»;

- проведена робота по накопиченню резерву лікарських засобів
та виробів медичного призначення у лікувально-профілактичних закладах міста на випадок виникнення надзвичайних ситуацій (загальна сума резерву складає 235,988 тис.грн.);

- постійно оновлювались інформаційні стенди та кутки цивільного захисту у лікувально-профілактичних закладах з антитерористичної тематики (всього 29 куточків);

- у всіх лікувально-профілактичних закладах відпрацьовані плани заходів щодо запобігання можливим терористичним проявам на території лікувально-профілактичних закладів та дій у разі виникнення терористичних актів у місті;

- до Міжнародного дня невідкладної допомоги – 10 вересня на площі Петра Калнишевського проведено навчання жителів міста основам надання невідкладної допомоги (охоплено 118 чол.);

- проведені бесіди з медичним персоналом в КЗ «Центр первинно-медико-санітарної допомоги» №1,2,3 (охоплено 173 чол.), медичними сестрами та працівниками середніх загально – освітніх шкіл міста за темою: «Дії при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій в тому числі терористичних актів». Всього 37, охоплено 2097 чол.

З метою виявлення серед приїхавших, осіб, які видають себе
за «мирних» вимушених переселенців, проте мають ознаки прихованої або явної ворожості до держави або оточуючих відділ соціального захисту населення департаменту охорони здоров’я та соціальної політики міської ради постійно направляє реєстр зареєстрованих осіб до міського відділу Управління Служби Безпеки України в Дніпропетровській області та Кам’янського відділу поліції ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області.

Адміністраціями районів міської ради забезпечено проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення, спрямованої на створення у суспільстві атмосфери патріотизму та нетерпимості до застосування проявам тероризму, спонукання до свідомих повідомлень до правоохоронних органів з інформацією про підготовку таких подій.

На оперативних нарадах голів адміністрацій районів доведено інформацію до керівництва підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності щодо першочергових дій персоналу вищевказаних підприємств, установ та організацій у разі отримання інформації про вчинення або загрозу вчинення терористичного акту (в першу чергу об’єктів підвищеного ризику та життєзабезпечення, що є найбільш уразливими щодо терористичних дій).

Адміністраціями районів проводиться робота щодо запобігання проявам тероризму на відповідних територіях згідно із розробленими заходами, проводились спільні чергування посадових осіб, працівників поліції та співробітників Державної служби України з надзвичайних ситуацій під час проведення культурно-масових заходів. Розроблені та розповсюджені пам’ятки серед населення районів та надіслані на об’єкти господарської діяльності районів по поведінці при виникненні загрози здійснення терористичного акту, першочергових дій персоналу об’єктів господарської діяльності у разі загрози вчинення терористичних актів.

У рамках запровадженої системи оповіщення «чужий» через органи самоорганізації населення проводилось інформування населення щодо дій у разі виявлення підозрілих транспортних засобів, або сторонніх осіб, ведення агітаційної та вербувальної роботи. Проводились наради з зазначеного питання
з представниками органів самоорганізації населення районів міста.

Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва міської ради керівникам підпорядкованих підприємств надані пам’ятки щодо першочергових дій персоналу підприємств, установ та організацій у разі загрози вчинений терористичних актів. Крім того, на оперативній нараді керівникам підпорядкованих підприємств надані доручення стосовно організації та забезпечення проведення заходів, спрямованих на забезпечення охорони та безпеки об’єктів можливих терористичних посягань.

Також, з метою запобігання та припинення адміністративних правопорушень і злочинів, захисту життя та здоров’я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також рятування людей
і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин Дніпродзержинською міською радою прийнято рішення від 26.02.2016 №94-05/VII «Про затвердження Програми «Безпечне місто Дніпродзержинськ на 2016-2020 роки». Створення належних умов безпеки для мешканців міста здійснюється шляхом встановлення камер відеоспостереження для спостерігання за проблемними місцями у місті, тим самим забезпечуючи належне та оперативне реагування на правопорушення, в тому числі і дорожньо-транспортні пригоди. 28.10.2016 №542-11/VII прийнято рішення «Про внесення змін в рішення міської ради від 26.02.2016 №94-05/VII», додатком 3 до якого затверджено перелік адрес встановлення камер відеоспостереження на 2016 рік. На теперішній час тривають роботи щодо встановлення камер відеоспостереження.

Управлінням екології та природних ресурсів міської ради організаціям, підприємствам та установам, що можуть бути вразливими щодо проявів тероризму, у т.ч. технологічного тероризму, зокрема, на підприємства підвищеної екологічної небезпеки були направлені листи щодо здійснення заходів для забезпечення належного рівня захисту об’єктів та отримано відповіді щодо проведених та запланованих заходів.

При укладанні договорів оренди приміщень департаментом комунальної власності та земельних відносин в обов'язковому порядку проводилися бесіди щодо умов, які дають право підрозділам безпеки здійснювати перевірку наданих в оренду приміщень.

Криміногенна обстановка на території міста залишається контрольованою з боку правоохоронних органів.

Питання захисту громадян міста від тероризму, попередження
та припинення можливих терористичних проявів, своєчасного реагування на загрозу вчинення терористичного акту на території міста постійно знаходиться на контролі міської ради.