ПАКУНОК МАЛЮКА

опубліковано: 31 січня 2023 оновлено: 31 січня 2023

Закон України «Про державну допомогу сімʼям з дітьми»

Постанова Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (зі змінами).

Постанова Кабінету Міністрів України від 25.11.2020 № 1180 «Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюк» (зі змінами).

«Пакунок малюка» у 2024 році: як отримати та що всередині

    В Україні кожна сім'я, у якій народилася дитина, може отримати від держави «Пакунок малюка».
   Це безповоротна соціальна допомога у вигляді бебі-бокса для новонароджених. Він містить усе необхідне для догляду за малюком у перші місяці його життя. Про це йдеться на сайті уряду.

Пакунок малюка

 Що всередині?

    Понад 90 якісних речей для новонародженої дитини, таких як підгузки, ковдри, одяг, рушник, іграшки та інші необхідні засоби.
   У 2024 році «Пакунок малюка» оновили: додали товари, які користуються попитом, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплі речі.Також збільшили розмір пледа-ковдри ії зменшили кількість одягу малого розміру, з якого малята швидко виростають (бодіки, штанці-повзунки) тощо.

Пакунок малюка

 Хто має право на «Пакунок малюка»?

   Українці та іноземці, які постійно або тимчасово проживають в Україні, а також біженці, які народили дитину.
   Отримати «пакунок малюка» може мати/батько, а у разі їх відсутності – родичі, усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі новонародженої дитини.

Куди звертатися?

      «Пакунок малюка» мають видати в закладі охорони здоров’я (пологовому будинку) після народження дитини.
   У разі відсутності «пакунка малюка» в закладі охорони здоров’я (пологовому будинку), або народження дитини за межами України чи на тимчасово окупованій території України, або народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я (пологового будинку), отримувач звертається до департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради за адресою: проспект Василя Стуса, 10/12, поверх 2, кабінет 219-220 з заявою на його отримання не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини, а у разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я (пологового будинку) – протягом року з дня народження дитини. 
   До заяви додається такий пакет документів:

  • копія свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження дитини, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України - копії виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально.
  • копія документа, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я, виданого закладом охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, aбo медична консультативна комісія, якщо заклад охорони здоров’я не проводив огляд матері та дитини відповідно до законодавства.
  • довідка про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» в закладі охорони здоров’я (пологовому будинку).

Чи можна отримати гроші замість «Пакунка малюка»?

   Так, грошова компенсація у 2024 році становить 7689 гривень.
   Звернутися за її отриманням потрібно не пізніше, ніж через 12 місяців
з дня народження дитини. Кошти перераховуються на спеціальний рахунок, відкритий в Приватбанку, та використовуються виключно на придбання дитячих товарів в закладах торгівлі, що приєдналися до реалізації пілотного проекту з монетизації «пакунка малюка».
   Реєстр таких закладів міститься на сайті Міністерство соціальної політики України.

Пакунок малюка

 Як оформити грошову компенсацію?

  • через особисте звернення до районних управлінь соціального захисту населення департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради:

     Дніпровське управління соціального захисту населення:
    просп.Перемоги, 45
    телефон відділу прийому громадян – (068) 691-21-87, (0569) 55-42-42;

    Заводське управління соціального захисту населення:
    просп.Свободи, 2/1
    телефон відділу прийому громадян  – (068) 917-48-17, (0569) 55-42-35;

    Південне управління соціального захисту населення:
    вул.Затишна, 3

    телефон відділу прийому громадян – (097) 758-81- 85, (0569) 56-07-37.

    • надіславши заяву з необхідними документами поштою до районних управлінь соціального захисту населення департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради;
    • скориставшись послугою єМалятко на порталі Дія.

    З документів знадобляться:

    • заява за зразком, який вам нададуть;
    • відомості щодо свідоцтва про народження дитини або його копія;
    • копія посвідки на постійне або тимчасове проживання (для іноземців та осіб без громадянства);
    • копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
    • код платника податків;
    • копія рішення про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу або до прийомної сім'ї (для сім’ї патронатного вихователя, дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї);
    • довідка про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» в закладі охорони здоров’я (пологовому будинку);
    • особовий банківський рахунок із спеціальним режимом використання.






1.  Пакунок малюка 3

2.  Пакунок малюка 2

3.  Пакунок малюка 1