Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Пільги для багатодітних сімей

Створено: 2016-01-25 20:12:22Оновлено: 2020-03-19 11:18:40

Пільги для багатодітних сімей

 

     Багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.
     До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
     Документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї та її право на отримання пільг, є посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім’ї. Для отримання посвідчення одному з батьків потрібно звернутися за місцем його реєстрації:
    - у Південному районі за адресою: вул.Затишна, 3 до Південного управління соціального захисту населення
     - у Дніпровському районі за адресою: просп.Перемоги, 45 до Дніпровського управління соціального захисту населення;
     - у Заводському районі за адресою: просп. Свободи, 2/1 до Заводського управління соціального захисту населення
з наступним комплектом документів:
     - заявою про видачу посвідчень;
     - копіями свідоцтв про народження дітей;
     - копією свідоцтва про шлюб (крім батька або матері, які виховують дітей самостійно);
    - копіями сторінок паспорта батька та матері з даними про прізвище, ім'я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації;
    - довідкою про склад сім'ї (форма № 3); 
    - фотокартками (батьків та дітей) розміром 30 х 40 міліметрів;
    - довідками із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років у разі, коли вони навчаються за денною формою навчання);
   - довідкою структурного підрозділу у справах сім'ї, молоді та спорту про те, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення не видавалися (у разі реєстрації батьків за різною адресою).

    Посвідчення видаються одному з батьків багатодітної сім'ї протягом одного місяця після подання усіх необхідних документів. Дітям з багатодітної сім'ї посвідчення видаються з шести років. У разі досягнення дитиною чотирнадцятирічного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.

                                   Сім’я, яка належить до категорії багатодітних, 
                                                     має право на наступні пільги:

                                                                           ЖИТЛО
     Оплата житла:
     1. 50% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством.
         2. 50% знижка плати за користування комунальними послугами та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством. 
    3. 50% знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення.
       4. 50% вартості абонентної плати від затверджених тарифів за користування квартирним телефоном, позачергове встановлення квартирних телефонів.
         5. При оплаті електроенергії - незалежно від обсягів споживання електроенергії тарифи не змінюються.
    Для користування пільгами на оплату житлово-комунальних послуг, батькам необхідно звернутись до управлінь соціального захисту населення виконкомів районних у місті рад за місцем проживання із заявою та надати відповідні документи.
                                                                      ЖИТЛОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
      Надання жилого приміщення: позачергове - сім'ї, які мають 5 і більше дітей, та у разі народження у однієї жінки одночасно трьох і більше дітей.
                                                                               ТРАНСПОРТ
    Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання – для дітей.

                                                                                    РОБОТА
     1. Зменшення суми загального місячного оподаткування доходу (заробітної плати) на суму податкової соціальної пільги (Закон України "Про податок з доходів фізичних осіб").
   2. Зарахування непрацюючим матерям до безперервного стажу роботи при обчисленні допомоги з тимчасової непрацездатності періоду по догляду трьох і більше дітей до 16 років (постанова Кабінету Міністрів України від 03.09.1992 № 521 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту багатодітних сімей").
     3. Надання щорічної додаткової відпустки тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів жінкам, які працюють і мають двох або більше дітей віком до 15 років (Закон України "Про відпустки").

                                                                               ОСВІТА ДІТЕЙ
      1. 50 % плати за перебування та харчування дітей у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах, а сім'ї, середньомісячний сукупний дохід яких нижче гарантованого мінімуму у розрахунку на одну особу, взагалі звільняються від плати за перебування та харчування дітей у цих закладах.
       2. Діти із багатодітних сімей здобувають позашкільну освіту безоплатно.
    3. Пільгові умови для вступу до державних та комунальних професійно-технічних, вищих навчальних закладів дітям з багатодітних сімей, у складі яких є 5 і більше дітей, за умови наявності у них достатнього рівня підготовки.
    4. Звільнення від плати за навчання у ВНЗ державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації дітей з багатодітних сімей, у складі яких є 5 і більше дітей, а також осіб віком від 18 до 23 років із таких сімей за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше.
     5. Перевага в отриманні пільгового державного кредиту для здобуття дітьми вищої освіти.
     6. Безкоштовні запрошення для дітей на новорічні та різдвяні свята.
                                                

                                                                   ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
     Призначення дострокової пенсії за віком жінкам, які народили та виховали до 6-ти річного віку п'ятеро або більше дітей, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, за наявності не менше 15 років страхового стажу.

                                                                     ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ
     1. Щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров'я, компенсація витрат на зубопротезування.
    2. Безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку для дітей з багатодітних родин.

     Послуги з оздоровлення та відпочинку дітей - учнів середніх загальноосвітніх навчальних закладів, надаються безпосередньої навчальним закладом або шляхом звернення одного з батьків до Муніципального центру адміністративних послуг міста, розташованого за адресою: просп. Комсомольський, буд.10/12, для оздоровлення дітей віком від 7 до 18 років, із заявою встановленого зразка, до якої додаються документи:
- оригінал та 2 копії свідоцтва про народження дитини;
- оригінал та по 2 копії посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім'ї;
- оригінали та 2 копії довідок про доходи членів сім'ї (для направлення дітей до УДЦ «Молода гвардія»);
- оригінал та копія довідки про місце проживання дитини;
- оригінал та копія довідки з місця навчання із зазначенням класу (курсу);
- довідка управління освіти і науки міської ради про те, що дитина не оздоровлювалась за рахунок коштів місцевого та державного бюджету протягом поточного календарного року.
        Направлення дітей з багатодітних сімей до ДП «УДЦ «Молода гвардія» здійснюється з урахуванням того, що за рахунок бюджетних коштів дитина має право на забезпечення путівкою до зазначених дитячих закладів оздоровлення та відпочинку один раз на рік за умови, що така путівка не надавалась їй у поточному році за рахунок коштів місцевих бюджетів, при цьому середньомісячний сукупний дохід сім’ї не повинен перевищувати прожиткового мінімуму для сім'ї, встановленого чинним законодавством
        Дитина пільгової категорії, яка має право на отримання безоплатної путівки, у разі відсутності безоплатних путівок може отримати путівку до ДП «УДЦ «Молода гвардія» з найменшою частковою оплатою вартості, яка є в наявності підрозділу, на бажання батьків (осіб, які їх замінюють).